Відразу два міста Луганської області мають намір передати свої водопровідні господарства в концесію

Відразу два міста Луганської області мають намір передати свої водопровідні господарства в концесію
Алчевcькі влади вже вибрали компанію, що управляє, і ведуть з нею переговори, а в Лисичанську над цим питанням працює спеціальна комісія, створена місцевим міськвиконкомом. Наслідуючи приклад обласної влади, що передала левову частку водних активів регіону в управління російському консорціуму "Альфа-групп", пошуком інвесторів зайнялися в містах, на балансі яких ще залишилися водоканали.
Щонайближче до наміченої мети підійшов Алчевск, на який серйозне вплив чинять Віталій Гайдук і Сергій Тарута. Ініціатором концесії там стало ВАТ "Алчевский металургійний комбінат" - градоутворювальне підприємство, що потребує безперервного водопостачання. За словами мера Алчевска Володимира Чуба, місцева влада вже визначилася з тією, що управляє компанією, але ніяких конкретних домовленостей з нею поки що не досягнуто.
"Ми ведемо переговори з німецькою фірмою Berlinwasser international. Вони проводять оцінку майна міськводоканалу і тільки після цього можуть оголосити якісь суми передбачуваних вкладень", - пояснив градоначальник. У філії німецької компанії в Україні підтвердили свою зацікавленість в співпраці з Алчевском, відмітивши, що підписання договору через світову економічну кризу найближчим часом навряд чи можливо.
"Обстановка у світі не дозволяє нашій фірмі вести активну інвестиційну діяльність, а водопровідний комплекс Алчевска - досить складний об\'єкт, що вимагає чималих вкладень", - підкреслили в компанії. За деякими підрахунками, упорядковування водно-каналізаційного господарства міста обійдеться інвесторові приблизно в $10 млн.
За словами начальника управління житлово-комунального господарства Алчевского міськвиконкому, знос мереж і устаткування місцевого водоканалу складає 80%, що ставить під загрозу безперебійне водопостачання міста. Відновити за власні засоби більше 450 км мереж КП "Алчевское виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" не в змозі.
"Цього року на підтримку водного господарства з бюджету і Фонду розвитку міста було виділено 1,5 млн грн., але реальні потреби значно більше", - запевняє пан Тихонов, додаючи, що тариф на водопостачання і водовідведення в області з 1 квітня складає 6,66 грн. Борг населення перед КП "Алчевское виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" досягає 7 млн грн., а рівень оплати не перевищує 60%.
Складна ситуація з водопостачанням склалася і в Лисичанську. Майже усі водопровідні комунікації міста, протяжність яких складає 600 км, вимагають заміни, а борг керівника мережами ГКП "Лисичанскводоканал" перед енергетиками перевищує 40 млн грн. За найскромнішими підрахунками, на відновлення системи водопостачання буде потрібно близько $15 млн. Місцеві чиновники говорять, що такі вкладення під силу тільки великій компанії, тому найближчим часом планується оголосити концесійний конкурс.
"Поки що ми створили спеціальну комісію, куди увійшли депутати міськради і представники виконкому. Вона розробляє конкурсну документацію, з якою скоро зможуть ознайомитися усі охочі взяти участь в тендері", - розповів начальник енергоуправління Лисичанського міськвиконкому Василь Циганков.
Такси Комфорт в Лисичанске
Ирина 11.12.2021 15:24Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги
Андрей222 25.08.2021 12:37Тендер на закупку трех троллейбусов для сообщения между Северодонецком и Лисичанском
Игорь 19.08.2021 23:03Суд Лисичанска вынес приговор
Андрей2 19.08.2021 12:41Такси Комфорт в Лисичанске
Александр 03.08.2021 16:31