12+
03 марта
...
прогноз на 5 дней
1 oC небольшой снег
доллар евро рубль РФ

Лисичанськ і Сєвєродонецьк входять в десятку найбрудніших міст України

07.10.2008 11:00
3817
0
Автор

Лисичанськ і Сєвєродонецьк входять в десятку найбрудніших міст України

За даними центральної геофизичної лабораторії МНС, в нашому регіоні - критичний стан атмосфери. Найбільш великі підприємства області ставлять під загрозу життя місцевих жителів періодичними викидами шкідливих речовин в повітря. Під контролем Північнодонецької санепідемстанції 150 промислових підприємств. З них близько тридцяти забруднюють повітря. За вісім місяців поточного року співробітники СЭС узяли більше тисячі проб атмосферного повітря на зміст хімічних речовин і виявили 93 відхилень від норми.

В той же час відзначається відсоток зростання сірководня. "Якщо минулого року за 8 місяців взагалі не зареєстровано відхилень, то цього року майже 5 відсотків - кількість фенолу в атмосфері збільшилася в 5 разів і сірчистого ангідриду в 3,3 разу. Місто в такі дні дихає, задихається, можна сказати. А при відповідному напрямі вітру, якщо він дме на Лисичанськ, то ми живемо трохи краще", - повідомляє інженер-еколог комунального відділу Північнодонецької санепідстанції Наталія Галюк.

У Сєвєродонецьку і своїх забрудників вистачає. Проте підливають масло у вогонь і сусідні міста. Приміром, з боку Рубежу чується запах фенолу, стверджують жителі Сєвєродонецька і Лисичанська.

Місцеві жителі стверджують, що часто дихають хімічно забрудненим повітрям і спостерігають викиди хімічних речовин. Проте, в міській санепідстанції говорять зворотне.

Згідно з лабораторними дослідженнями Лисичанської міської санепідемстанції, в цілому, концентрація забруднюючих речовин в порівнянні з 2007-м роком, знизилася. Проте викиди хімікатів, які викликають захворювання органів дихання і кровоносної системи, навпаки, збільшилися. Незважаючи на це, в санепідемстанції стверджують, що ситуація під контролем.

"Ситуація менш стабільніша, якщо оцінювати за ряд років, то у нас років 10-15 тому викиди складали більше 100 тисяч тонн в рік від промпредприятий, то і відсоток відхилень проб був 7 відсотків, то зараз в межах 30-40 тонн складають викиди за рік, і відхилення, відповідно зменшилися, в таку кількість разів", - говорить завідувач відділом комунальної гігієни Лисичанської санепідстанції Сергій Панаит.

Більше 90 відсотків викидів шкідливих речовин забезпечують найбільш великі підприємства, такі як ЗАТ "ЛИНИК", "Лисичанська сода" і шахти міста. Як стверджують фахівці санстанції, система штрафів - доки єдиний метод боротьби проти забруднень. Але такою мірою покарання проблему усунути неможливо. Вихід з ситуації - для промислових підприємств ввести зобов\'язання. Почати екологи пропонують з озеленення територій.

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+