12+
03 марта
...
доллар евро рубль РФ

Меморіальна дошка Героям Радянського Союзу відкрита сьогодні в Лисичанську

01.09.2010 18:22
3783
0
Автор

Меморіальна дошка Героям Радянського Союзу відкрита сьогодні в Лисичанську

Сьогодні, 1 вересня, напередодні 300-річчя заснування міста Лисичанська і 67-ої річниці звільнення від фашистських загарбників, біля гірського технікуму відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки Героям Радянського Союзу, колишнім студентам технікуму Гільфану Абубекіровичу Батиршіну, Івану Давідовичу Чернопятко, Петру Григоровичу Шевченку і Федору Трофимовичу Тимонову.

Відкриваючи мітинг, заступник міського голови Володимир Марченко відмітив, що друге вересня увійшло до історії міста Лисичанська не лише як радісне свято, але і як День пам\'яті і скорботи про тих, хто йшов під кулі, снаряди і бомби, але не дійшов до переможного кінця, ліг смертю хоробрих за Батьківщину, за мир і щастя на нашій землі. Запорукою перемоги військ, що звільняли місто, стали сміливість і мужність, любов до матері - Батьківщини, непорушне братерство людей різних національностей і безстрашна боротьба лисичан в тилу ворога.

 У урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, представники міської влади, депутатського корпусу, молодь, що вчиться, жителі і гості міста. Почесне право відкриття меморіальної дошки було надане заступникові міського голови Лисичанська Володимиру Марченко і колишньому директорові технікуму, почесному громадянинові нашого міста Феодосію Васильовичу Богдану.

ДОВІДКА: Батыршин Гильфан Абубекирович і Чернопятко Іван Давидович - молодші командири погранотряда, учасники боїв з японськими мілітаристами в районі озера Хасан в 1938 році. Звання Героя Радянського Союзу їм було присвоєно 25.10.1938г. Доля розпорядилася так, що, одночасно отримавши вищу нагороду Батьківщини, майор Чернопятко і майор Батиршин одночасно загинули в авіакатастрофі в грудні 1947 року.

Шевченко Петро Григорович - лейтенант, командир ланки штурмового авіаційного полку загинув в повітряному бою в листопаді 1944 року у віці 23 років. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєне йому посмертно.

Тимонов Федір Трофимович - рядовий, кулеметник. Звання Героя Радянського Союзу присвоєне в березні 1945 року. У післявоєнному 1949 року закінчив Лисичанський гірський технікум і усе наступне життя присвятив вугільній промисловості міста.

lis.gov.ua

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+