12+
31 марта
...
прогноз на 5 дней
2 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Палацу освіти - 70!

13.06.2008, 14:00
4422
0
Автор

Палацу освіти - 70!

70 років - це не вік, а лише початок щасливого життя, - так по-праву можна сказати про Лисичанський педагогічний коледж, який в минулий четвер, 29 травня, відмітив свій 70-річний ювілей. Це учбовий заклад випустив не одне покоління талановитих, освічених педагогів, і цей день для усього викладацького складу і студентів був особливо бажаним і довгожданий.

Свій 70-річний ювілей педколледж відмічав в урочистій атмосфері у своїх рідних стінах. Тут пройшло відразу декілька урочистих заходів, присвячених цій славній даті. Серед них - учбові презентації "Лисичанськ - витоки Луганщини", які колектив присвятив ювілею Луганської області, електронна патріотична гра "Я сагу співаю про Донбас рідний". і інше.

Гості також стали учасниками відкриття музею історії педагогічного коледжу і одночасно його першими відвідувачами. Цікавим в постановці програми свята було те, що учбовий заклад не просто відмічав ювілей, але і звітувало в електронній версії про виконану роботу. Присутні познайомилися з актуальними напрямами діяльності педколледжа і напрацюваннями по використанню педагогічних інновацій і інформаційно-комунікативних технологій навчання.

Творці музею зібрали цінні експонати - документальні і фотографічні матеріали, що розповідають про історію цього учбового закладу. Не забуті імена тих, хто стояв у витоків створення коледжу, і випускників, якими сьогодні гордиться учбовий заклад.

- Сьогоднішнє відкриття музею - це велика заслуга педагогічного колективу, студентів і спонсорів Луганського національного університету ім. Т. Шевченка і Маріупольського металургійного комбінату, які внесли вагомий внесок до створення музею, - підкреслила директор цього учбового закладу Г. Н. Миненко. - Ми сподіваємося, що наш музей стане центром студентської творчості, досліджень і ділового спілкування.

На урочистість прибуло багато почесних гостей, серед яких були начальник управління облдержадміністрації И. М. Цымбал і депутат Верховної Ради України, президент Луганського Національного університету ім. Т. Шевченка, доктор педагогічних наук, професор Віталій Семенович Палило. Після перегляду експозицій він поділився своїми враженнями.

- Історія - це не лише нагадування про минуле, але ще і упевнений крок в майбутнє. І радує те, що коледж є її хранителем. Хочеться побажати, щоб експоненти постійно поповнювалися, а музей розширювався.

А ще присутні побували у святині цього учбового закладу. Так працівники коледжу називають музей "Молодої Гвардії", який був створений тут більше 40 років тому. Примітно, що в 60-х на його відкритті були присутні і батьки молодогвардійців. Цей музей цікавий і тим, що з долею молодогвардійців можна познайомитися не лише завдяки експонатам, які представлені тут. Про подвиг юних підпільників можна дізнатися, подивившись фільм - електронну екскурсію по Краснодону і музею "Молодої Гвардії".

Гості відвідали і комп\'ютеризовану бібліотеку коледжу, в якій зберігається 95 тисяч екземплярів книг.

- Ми вчасно усвідомили, що поліпшення якості освіти і підготовки випускників неможливе без передової техніки, - відмітила Галина Миколаївна під час екскурсії. - Тому нами було поставлено завдання - компьютеризировать усі сфери діяльності коледж. Результати - в наявності. Це - три комп\'ютерні, дві мультимедійні лабораторії, один комплект переносної мультимедійної техніки, комп\'ютеризований читальний зал, використання мережі Інтернет в наукових і учбових роботах, розробка авторської електронної навчально-методичної продукції, експеримент за програмою "Intel®. Навчання для майбутнього" і багато що інше.

Приємно удивиладивила гостей і виставка робіт викладачів і студентів, які були представлені на міжнародних, всеукраїнських і обласних виставках, форумах. Серед експонатів - електронні підручники, комп\'ютерні програми, нові моделі виховання і методичні розробки, результати спортивних досягнень і багато що інше.

Підсумки 70-річного шляху підвів В. С. Палило, відмітивши, що Лисичанський педагогічний коледж вважається одним з кращих серед учбових закладів України 1-2 рівнів акредитації.

- Ви пройшли 70 років чесно, з високо піднятою головою, - звернувся він до присутніх в актовому залі коледжу. - Сім десятків років підряд ви випускали прекрасні педагогічні кадри. Якість освіти, яку ви даєте, завжди була і залишається на високому рівні. Це ще раз підтверджують перемоги ваших вихованців, а саме - перемога однієї із студенток педколледжа на всеукраїнській олімпіаді серед студентів вищих учбових закладів. Це перший випадок в Україні, коли студент коледжу стає переможцем серед студентів університетів України. А це означає, що тут живе університетський дух!

Від імені міського голови Лисичанська, виконавського комітету ювілярів привітав і побажав фінансової підтримки і творчої гармонії перший заступник міського голови А. П. Неведров.

- Значна частина освітньої еліти міста готувалася в стінах педагогічного коледжу, - відмітив Анатолій Петрович. - Ваші випускники сьогодні працюють в школах, технікумах, будинках творчості, органах виконавчої влади. Це ще раз доводить, що ваш учбовий заклад - це потужний центр науки, культури, педагогічної майстерності. Ви завжди готували гідну зміну!

Колектив педколледжа налічує 62 викладачі. Серед них є методисти, викладачі з вищою категорією, аспіранти та ін. Вони - гордість і слава цього учбового закладу, його золотий фонд. Тому цього дня було так багато нагород. Згідно з наказом Міністерства науки і утворення України за багаторічну добросовісну працю, особистий вклад в підготовку фахівців, високий професіоналізм нагрудними знаками "Василь Сухомлинский" нагороджена Н. А. Гончаренко, "Антон Макаренко" - Т. Г. Сапрыкина. Почесне звання "Відмінник утворення України" присвоєне О. Н. Вдович, О. П. Ильинской і В. В. Поздняковой. Почесною грамотою облдержадміністрації і медаллю "За заслуги перед Луганщиною" нагороджена Г. Н. Миненко, О. В. Шкуран - грамотою облдержадміністрації. Більшості співробітників педагогічного колективу вручені грамоти обласного управління освіти, Луганського національного університету ім. Т. Шевченка і виконкому Лисичанської міської ради.

Багато досягнуто Лисичанським педагогічним коледжем за 70 років. Але вже завтра колектив ставитиме перед собою нові завдання, наполегливо працювати, щоб ріс професіоналізм викладачів, їх бажання творити і виховувати, щоб розквітали здібності студентів і вони змогли знайти своє місце в житті.

Підготувала Олена СЕРГЕЕВА (по матеріалах Лисичанського педагогічного коледжу). 

Наша довідка

У 40-і роки для колиски Донбасу ознаменувалися відкриттям першого педагогічного учбового закладу. Спочатку це були місячні педагогічні курси, потім - вечірня школа, яка в 1939 році випустила 27 учителів початкових класів. За свою 70-річну історію коледжу його керівниками були Я. Л. Бабко, Т. О. Белоусов, М. С. Каптанів, К. А. Тутик, П. А. Федоров, К. И. Шпет, О. А. Рачак, М. П. Царинник. З 2002 року учбовим закладом керує викладач вищої категорії, методист, магістр управлінської діяльності, відмінник утворення України, володар нагрудного знаку "Петро Могила" Г. Н. Миненко.

Коледж гордиться успіхами своїх випускників. Серед них - Л. М. Падий - начальник управління освіти р. Уренгой, О. М. Науменко - заступник начальника військового округу м. Ростов-на-Дону; О. М. Чудновец - заступник начальника ДКР Маріупольського металургійного комбінату; В. П. Кабаненко - директор Старобельской меблевої фабрики і інші.

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+