12+
25 сентября
...
прогноз на 5 дней
8 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

І усе - заради нього, трудівника

29.05.2008, 11:00
6094
0
Автор

І усе - заради нього, трудівника

У минуле середовище великий зал засідань колишнього Будинку техніки був переповнений. Тут зібралися на семінар-нараду керівники підприємств, начальники відділів кадрів, праці і заробітної плати, охорони праці, юридичних служб, голови профкомів. Ті, хто прийшов до самого початку, вимушені були стояти в проході, поки в зал не внесли ще один ряд стільців. Ось такий інтерес у лисичан до питань трудового законодавства, регулювання трудових, соціально-економічних стосунків, охорони праці, забезпечення безпечної життєдіяльності населення, державних гарантій по соцстрахуванню від нещасних випадків на виробництві.. Роз\'яснювати їх приїхали фахівці з обласного центру.

З інформацією по місту виступив голова Л. Д Крысанов : за минулий рік на 17-ти підприємствах Лисичанська травмовано 92 людини, три з них - смертельно. Головні заподій травм - низький рівень дисципліни і контролю. Сама уразлива в цьому плані галузь - вугільна. Якщо в електроенергетиці, будівництві, виробництві будматеріалів і водопостачанні разом узятих сталося за рік 13 нещасних випадків, то у вугільників - 67. Почавши раптом рости невиробничий травматизм, наприклад, за перший квартал минулого року отруїлося алкоголем 21 людина, а нинішнього - 41.

Потім виступили А.Н.Уразгильдеев, директор факультету по навчанню профспілкових кадрів і активу федерації профспілок області (ФПО) - він і вів зустріч, Л.Т.Артюхова, головний фахівець з правової роботи апарату ФП України, Л.Е.Гончарова, заступник завідувача відділом по захисту соціально - економічних інтересів трудящих ФПО, Р. А. Нередьков, старший викладач УМЦ цивільного захисту і безпечної життєдіяльності, а також Н.Ф.Сошников, заступник начальника управління старанної дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві України в Луганській області.

До речі, цей Фонд існує вже сім років! З керівником його міського відділення В. Л. Денисенко мі зустрілися перед входом, до качану наради - він очікував свого обласного начальства. Не відмовився нагадати основні завдання Фонду. Це профілактика нещасних випадків на виробництві і профзахворювань, усунення шкідливих чинників виробничого характеру, лікування потерпілих, реабілітація їх і компенсаційні виплати у разі втрати працездатності. Одним словом - турбота про трудівника.

"Беремо під своє крило"

- Ми не лише інспектуємо підприємства, а і допомагаємо їм, адже у нас загальна мета: уберегти людей від біди. І результат є. Якщо в 2001 році в місті було 315 нещасних випадків, то у минулому - 92, в три з гаком разу менше. Але це, мі вважаємо, теж багато. 70 відсотків міського виробничого травматизму доводитися на підприємства вугільної промисловості. Ми встановили тісні контакти з усіма підприємствами, а особливо з керівництвом шахт. Беремо доля в усіх заходах, що проводяться ними, щодо профілактики нещасних випадків, і думаю, спільно і далі знижуватимемо рівень травматизму.

Гість з Луганська, Н.Ф. Сошників прибув за 15 хвилин до качану семінару і встиг поспілкуватися з журналістами.

- На Луганщині травматизм один з найвищих в Україні, - сказавши він. - І Лисичанський регіон, насичений важкими галузями, теж залишається в числі лідерів. Правда, за останні роки у вашому місті відстежуємо серйозне зниження травматизму. Наш Фонд як велика страхова державна компанія забезпечує усі заходь щодо захисту людей, які потрапили в біду на виробництві,: здійснюємо прямі страхові виплати, проводиться якісне лікування, не дивлячись ні на які витрати. Буквально відразу, з тієї миті, як стався нещасний випадок, мі беремо людину під своє крило і забезпечуємо повний комплекс соціальних послуг, передбачених законом України.

- В минулі роки постраждалих на виробництві направляли на санаторно-курортне лікування. А як цього року?

- Тільки що наша дирекція уклала договори з усіма здравницями України. Передбачається і оздоровлення інвалідів праці - іншою і третьою груп оздоровлюємо разів в три роки, а першою - щороку. Усі, хто цього потребує, а у нас більше 1200 інвалідів праці, якісно лікуються і відпочивають на березі Чорного і Азовського морів, в Слов\'янську, Криму.

- Деякі інваліди потребують допомоги супроводжуючих осіб.


- Ми це передбачили. Супроводжуючі особини не забезпечуються лікуванням, але можуть розміщуватися поряд з інвалідом і доглядати його.

- Як ви плануєте забезпечувати інвалідів праці автомобілями?


- Минулого року мі уперше зробили прорив в цьому напрямі і більш ніж удвічі скоротили чергу. Виділили 314 автомобілі, цього року забезпечимо інших, їх залишилося менше двохсот чоловік. І закриємо це питання.

- Як оцінюєте роботові лисичанського відділення Фонду?

- Колектив дуже стабільний. Підібрана хороша команда грамотних чуйних людей. Звичайно, в регіоні проживає багато регрессников, так що проблем вистачає - і з автомобілями, і з ліжками, але цей колектив здатний вирішувати будь- які питання.

Потрібні як повітря, але.

Після завершення тригодинного заходу, цікавлюся думанням слухачів. Який ефект? Чи треба надалі практикувати такі семінари? Вісь відповіді.
 
Лариса Миколаївна Набока, начальник відділу кадрів ЗАТ "Лисичанскспецстрой" :
- Не хочеться кривдити організаторів, сморід хотіли охопити вусі, і консультанти приїхали тямущі, але особисто мені було цікаво хвилин двадцять, коли йшлося про трудове законодавство. Решта годині втрачена. Відправила папірець з питанням, отримала відповідь. Момент, який найбільше міні цікавив, торкнувся побіжно. Але побіжно мі і самі вусі знаємо! Консультантові, мабуть, незручно було затримувати увагу величезної аудиторії, мені незручно ще разів писать-переспрашивать, адже в залі не лише кадровики - хтось вже поглядав на годинник.
Але такі семінари потрібні як повітря! Краще - не такі багатопрофільні. Колі в залі сидять тільки колеги - кадровики або бухгалтери, - будь-яке питання можна "пропахати" глибоко і грунтовно.

 
 
В. Я. Збаражский, голова теркома профспілки вугільників :
- На цій посаді я - чверть століття, і думав, що знаю все-все. А слухаючи виступи фахівців Л.Т. Артюховой і Л.Е.Гончаровой, засвоїв ще дещо корисне, особливо - по відпустках. Але потрібно б проводити такі семінари почастіше, адже нормативна база постійно міняється. А через ті, що життя заразом - суцільна круговерть, молоді колеги не завжди устигають простудіювати і утямити нове. Один-два проміжних семінару можна провести і силами місцевих спеців. Добрі б врахувати такий аспект, як адресність. Наприклад, проблеми травматизму цікавлять більше працівників шахт і ряду інших виробництв - для них і проводити зустріч, зате скажемо, питання трудового законодавства цікаві усім кадровикам без виключення.
 
 
Е. В. Хвіртка, провідний інженер відділу праці ВАТИ "Лиссода" :
- Безумовно, таке навчання корисне і вона потрібна, але, співучо не вистачило приміщень, щоб розвести нас усіх "по інтересах". Товчу було б більше.

Підготувала Тетяна Сильванович.

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+