12+
09 июня
...
прогноз на 5 дней
24 oC облачно с прояснениями
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Стандарти якості ЗАТ «ЛИСПИ».

13.12.2010, 15:20
4039
0
Автор

Стандарти якості ЗАТ «ЛИСПИ».В далекому 1975 році почав працювати Лисичанський пивоварний завод. В 2010-му заводу, який зараз іменується ЗАТ «ЛИСПИ», виповнилося вже 35 років. За цей тривалий час суттєво збільшилося виробництво і асортимент пива, покращилася його якість, розширився ринок збуту. Але ми не будемо говорити про роботу підприємства, а розкриємо секрети виробництва улюбленого алкогольного напою усіх чоловіків.
Основні складові пива – вода, солод, ячмінь, хміль і дріжджі. В залежності від сорту додаються цукор, рисова крупа або мед. В лабораторії підприємства ретельно перевіряються всі компоненти, що входять до складу пива. Продукція торгової марки «Душа пивовара» виробляється з солоду власного виробництва без використання консервантів, стабілізаторів, ГМО.

Технологічний процес на усіх стадіях приготування пива дуже складний. Він потребує суворого дотримання рецептур. Виробництво пива починається з приготування солоду. Ячмінь протягом 48 годин замочують у великих чанах. При замочуванні в зерні відбуваються біохімічні процеси - обмін речовин та дихання, які потребують певної кількості кисню.

Після замочування ячмінь подається на солодорастильну пересувну грядку, де протягом семи діб відбувається його пророщення. Пророщений ячмінь тепер має назву зелений солод. На цьому етапі він має вологість 40-42%, тому він не може зберігатися довго і, головне, він не має характерних якісних властивостей для приготування пива.

Термічна обробка солоду дозволяє відділити ростки, які при зберіганні адсорбують вологу і можуть надати пиву гіркий смак. Тому солод висушують до вологості 4% і вже після цього направляють на ростковідбивну машину.

Підготовлений таким чином солод ще не пригідний для приготування сусла – основного інгредієнту пива. Протягом ще 30 днів солод повинен відлежатися в силосних банках.  
Для приготування першосортного пива велике значення має вода. Всі фізико-хімічні, біохімічні та фізіологічні процеси відбуваються у водному середовищі. Тому до якості води пред\'являються певні вимоги. Для доведення її до необхідних параметрів на Лисичанському пивзаводі обладнано відділення водопідготовки.

Кожний сорт пива має власні органолептичні характеристики – тобто смак і аромат. Рецепти різних видів пива відрізняються деякими компонентами, що входять до його складу. Коли вже все готове для приготування цього духмяного і смаковитого напою, наступає черга пивоварів.
Технологічний процес приготування пива продовжується в бродильно-лагерному цеху, де воно проходить наступні стадії дозрівання. В результаті бродіння отримують молоде або зелене пиво.
Завершальним у виробництві пива є цех розливу. Пройшовши всі стадії виготовлення, продукт пастеризують для того, щоб подовжити строк зберігання. Готове пиво розливають у пляшки і відправляють у торгівельну мережу.

Два рази на рік ЗАТ «ЛІСПІ» проходить контрольні перевірки на відповідність санітарним нормам та процедуру стандартизації. Це є обов’язковими головними контролерами якості продукту.
У зимовий час, коли підприємство працює не на повну міць, лисичанський пивзавод випускає 800 декалітрів пива за добу. Влітку, коли пиво користується шаленою популярністю, - у два рази більше.
Сьогодні, коли майже всі виробники для штучного покращення смакових якостей та подовження терміну зберігання продукції використовують ГМО, консерванти та стабілізатори, продукція лисичанського пивзаводу відповідає державним стандартам. Це є головною перевагою лисичанського пива. І саме тому строк зберігання пива торгової марки «Душа пивовара» не такий великий: в скляних пляшках – 60 днів, в пластикових – 45.

За оптимальне поєднання параметрів «якість-ціна» Лисичанський пивзавод неодноразово нагороджувався дипломами. За високу якість продукції на міжнародному професійному конкурсі пива підприємство було нагороджено бронзовою, срібною та золотою медалями. А в 2010 році ЗАТ «ЛІСПІ» визнано підприємством року.

Ніна Бірючкова
фото: С Куренкова
(смотрите фото : http://www.lisichansk.info/photogallery.php?album_id=38 )

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+