12+
05 марта
...
прогноз на 5 дней
5 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

На одного жителя Луганської області доводиться менше 0,1 га лісових насаджень

17.03.2011 17:00
3406
0
Автор

На одного жителя Луганської області доводиться менше 0,1 га лісових насаджень

На одного жителя Луганської області доводиться менше 0,1 га лісових насадженьУ Луганській області площа лісових земель складає 351 тис. га, у тому числі покрито лісом 307 тис. га. Про це повідомляє держуправління охорони природного довкілля в Луганській області.

Лісистість області - 11,6 %. Для досягнення оптимальної лісистості області - 16 % необхідно  додатково створити більше 120 тис. га лісових насаджень. Для цього щорічні об\'єми посадки треба збільшити мінімум до 8 тис. га. Але вже і зараз рівень по посадці і посіву лісів в Луганській області піднята настільки високо, як ніколи раніше - до 6 тис. га в рік.

При створенні лісів в нашій області треба враховувати не лише тяжкі кліматичні умови з властивими різкими перепадами температури, посухою і суховіями. Надзвичайно високий техногенний прес випробовує ліс від "перевантаженості" промисловими підприємствами різної спрямованості (шахти, хімічні підприємства, металургія та ін.). На стан лісів впливають численні водозабори, розташовані в затоні річки Сіверський Донець.

Відмінність наших лісів від западно-українських також пов\'язана з дуже високим рекреаційним навантаженням. На одного жителя Луганської області доводиться менше 0,1 га лісових насаджень. Якщо врахувати, що основна маса населення області проживає в місцях зосередження заплавних дібров і штучних соснових насаджень (міста Кремена, Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Луганськ), то рекреаційне навантаження на ліси перевищує допустиму розрахункову норму у багато разів.

Достатній розвиток матеріально-технічної бази лісового господарства є гарантом стабільного розвитку лісових екосистем і поліпшення екологічної ситуації регіону.

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+