12+
19 сентября
...
прогноз на 5 дней
16 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

«Большая стройка» в Луганской области

Александр 16.04.2021 19:25
Здравствуйте ! А когда, наконец-то, дойдут руки (глаза, уши, совесть и т.д.) до участка дороги ......

Свято-Митрофановский храм 2

Дмитрий 06.04.2021 19:31
Здравствуйте , сделайте ещё пожалуйста и про Митрофановскую церковь номер 1 ....

Атестація робочих місць за умовами праці.

11.08.2011 13:24
4916
0
Автор

Атестація робочих місць за умовами праці.Атестація робочих місць за умовами праці. Безліч проблем щоденно турбують керівників підприємств і кожна важлива, будь-то своєчасна виплата заробітної плати працівникам, будь-то пошук замовлень на вироблену продукцію. Одна з них на перший погляд не сама невідкладна, але від своєчасного рішення, якої залежить здоров\'я та майбутнє працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці - це атестація робочих місць, що становить центральне місце в системі охорони праці.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності і господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на стан здоров\'я працюючих, а також на їх нащадків, як в сьогоденні, так і в майбутньому. Атестація проводиться у строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років, в незалежності від фінансового стану підприємства. Дата і терміни проведення чергової атестації визначаються з урахуванням того, що вона повинна бути завершена до закінчення періоду дії попередньої атестації.

Організація роботи з проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, оцінка умов праці та реалізація прав працівників на пільги і компенсації залежно від шкідливих і небезпечних факторів визначені Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442 та Методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими Міністерством праці України та головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 р. № 41.

Стаття 7 Закону України «Про охорону праці» свідчить, що працівники, зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, мають право на скорочену тривалість робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, які надаються за підсумками атестації робочих місць за умовами праці

Одним з напрямків роботи Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради є контроль за станом проведенням атестації робочих місць на підприємствах, установах міста. За І півріччя 2011 року спеціалістами УПСЗН проведено 30 перевірок на 28 підприємствах міста. Результати перевірок свідчать, що основними виявленими недоліками є несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці; неповне охоплення робочих місць, які підлягають атестації; в окремих колективних договорах не встановлено термін проведення атестації робочих місць за умовами праці, іноді тривалість додаткових відпусток у них не відповідає встановленої результатами атестації робочих місць за умовами праці та ін

Слід зазначити, що відповідальність за своєчасне і якісне проведення атестації робочих місць покладена на роботодавця, а тому її не проведення не може позбавити працівників їх права на соціальний захист, щодо вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах, доплат, додаткових відпусток та інших пільг і компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці.
Яковлєва В.В., заступник начальника УПСЗН - начальник відділу праці

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+