12+
29 мая
...
прогноз на 5 дней
20 oC переменная облачность
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Підприємствам Україні заборонено під страхом кримінального покарання оплачувати «лікарняний» тривалістю більше 5 днів

08.11.2011, 18:22
3415
0
Автор

Підприємствам Україні заборонено під страхом кримінального покарання оплачувати «лікарняний» тривалістю більше 5 днівПідприємствам Україні заборонено під страхом кримінального покарання оплачувати «лікарняний» тривалістю більше 5 днів Нові правила Кабміну щодо оплати листків тимчасової непрацездатності (більш відомих як лікарняні) воістину шокують. Якщо працівник не поборе недуга протягом п\'яти днів, подальше перебування на лікарняному ліжку буде відбуватися за його ж рахунок.

Суть чергових «Покращення» наступна: якщо працівник прохворів п\'ять робочих днів і надав відповідну довідку, оплату тимчасової непрацездатності йому виробляє підприємство в обсягах, обумовлених стажем, шляхом вирахування цієї виплати з єдиного соціального внеску. У нього тепер входить, у тому числі і страховий платіж з непрацездатності. Але якщо людина буде хворіти хоча б на день довше і «краще» йому не стало, починаються серйозні проблеми.

Оплачувати більш тривалий термін лікарняного підприємствам заборонено під страхом кримінального покарання. Відтепер це преференція територіальних підрозділів Пенсійного фонду України. Бухгалтери підприємств повинні надати до ПФ «прострочені» медичні бюлетені і ще купу різних папірців. Для цього їм доводиться годинами вистоювати у величезних чергах в держустанову. Крім того, підприємство має відкрити для оплати кожному хворому співробітнику персональний рахунок у місцевому відділенні Держказначейства. Для тих, хто не в курсі, пояснимо: відкриття рахунку, особливо юридичною особою, навіть у звичайному комерційному банку - досить довга бюрократична тяганина. А така ж процедура в Держказначействі - це ті ж митарства, зведені в квадрат! Але навіть після того як рахунок буде відкритий, далеко не факт, що «лікарняний» буде відразу оплачений. Все залежить від того, чи є в даний момент у Пенсійного фонду вільні гроші.

Тут доречно коротко відволіктися і згадати, як наприкінці вересня поточного року, коли Кабмін і Нацбанк своїм «мудрим» фінансовим менеджментом мало не вкинули країну в технічний дефолт, бюджетні рахунки державних та комунальних підприємств протягом тижня були заблоковані. Розблокували їх тільки після того, як Мінфін розрахувався за облігаціями внутрішньої державної позики. У результаті мільйони трудящих сиділи без зарплат та інших покладених виплат. І ніхто за це не відповів - ні голова Нацбанку Арбузов, ні міністр фінансів Ярошенко, ні тим більше Азаров з Тігіпком!

Як пояснюють практикуючі бухгалтери, у світлі чергових нововведень статистика офіційної захворюваності робочого класу різко «скоротилася». Адже ніхто не хоче зіткнутися з перерахованими вище муками пекла. Громадяни вважають за краще або відлежуватися не більше п\'яти днів, або хворіють на роботі. Є звичайно ж і інші варіанти. Наприклад, домовитися з керівництвом про те, щоб їх табелювати як працюючих, не оформляючи лист тимчасової непрацездатності. Втім, такий номер проходить на невеликих приватних підприємствах, де всі свої. А от на великих заводах такий фінт якщо й виходить, то виключно в тих, хто користується особливою повагою начальства. І вже зовсім дана схема не спрацьовує в установах та організаціях державної та комунальної форм власності. Адже керівництву можуть «пришити» розкрадання бюджетних грошей.

Але й це ще не все. Є дані, що Мінсоцполітики, кероване скандальним «реформатором» Тігіпка, разом з якоюсь Федерацією роботодавців скоро піднесуть ще один сюрприз. Готується проект постанови Кабінету міністрів, який свідчить, що оплата лікарняного відбувається незалежно від стажу в розмірі 80% заробітної плати. Однак виплати будуть належати тим, хто на момент введення цієї постанови в дію має страховий стаж понад вісім років. Таким чином, якщо літнім людям 100% виплат по бюлетеню збережуть, то трудівники молодший ...

Цікава одна деталь. Про підготовку чергового непопулярного документа заявив не Азаров, не Тігіпка і не уряд, а прес-служба згаданої Федерації роботодавців. І справа навіть не в тому, що такі речі слід регулювати не нормативними актами, якими є постанови Кабміну, а законами. Питання в іншому: відколи це якась федерація має право скасовувати конституційні права мільйонів громадян?! Але скринька відкривається просто, якщо вірити чуткам. Подейкують, що курирує цю федерацію ... газохімічні олігарх Дмитро Фірташ.

/ Міські новини /

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+