12+
08 декабря
...
прогноз на 5 дней
-5 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Про захист прав споживачів.

09.11.2011, 17:28
3564
0
Автор

Про захист прав споживачів.Про захист прав споживачів. За 9 місяців поточного року до відділу по захисту прав споживачів Лисичанської міської ради звернулося 396 осіб з питань споживання в різних сферах життєзабезпечення. Споживачам, за надані неякісні товари або послуги, продавцями чи виконавцями були повернені гроші в загальній сумі близько 80 тис. грн. (69 чол.); Проведений безкоштовний гарантійний ремонт побутової техніки (20 чол.), Замінений неякісний товар на новий (15 чол.) І надана інша допомога. Крім того, за цей період були дані 267 консультацій та роз\'яснень з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів та подальших дій у питаннях захисту своїх прав.

Найбільш проблемними на сьогоднішній день залишаються питання придбання неякісного взуття - 4%, придбання неякісної сложнобитовой техніки - 28% і мобільних телефонів - 9%. Не менш проблемною виглядає і сфера надання послуг - 22,9%. Насамперед це надання комунальних послуг, а також встановлення та експлуатація в період гарантійного обслуговування металопластикових вікон та дверей.

Як показує статистика, усього 8-10% споживачів звертається в різні інстанції за захистом своїх прав. Поламаний товар зазвичай викидається. А багато споживачів, купуючи товар чи отримуючи послугу, не вимагають розрахункового документа (касовий чек, товарний чек, квитанція, розписка, договір).

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» ст.8 п.11 при продажу товару продавець зобов\'язаний видати розрахунковий документ встановленої форми. У той же час при продажу товару на ринку розрахунковий документ повинен видаватися тільки на вимогу покупця (п.27).

У разі придбання товару неналежної якості, при виявленні протягом гарантійного строку недоліків (якщо товар поламався, вийшов з ладу) споживач має право вимагати від продавця:

пропорційного зменшення ціни;
безоплатного усунення недоліків;
відшкодування витрат на усунення недоліків.
У разі виявлення протягом гарантійного терміну істотного недоліку (це ремонт понад 14 днів - товар ремонтують, а він знову ламається), необхідно провести експертизу товару. На підставі отриманого висновку покупець вправі вимагати заміни товару на якісний або розірвання договору і повернення грошей.

Начальник відділу по захисту прав споживачів Лисичанської міської ради Микола Пікуль

Рішення виконкому міської ради № 607 від 01.11.2011г. «Про дотримання законодавства про захист прав споживачів»

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+