12+
30 января
...
прогноз на 5 дней
-1 oC облачно с прояснениями
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

На Україну балкони прирівняли до корисної площі.

24.11.2011, 02:34
3594
0
Автор

На Україну балкони прирівняли до корисної площі.На Україну балкони прирівняли до корисної площі. Верховна Рада Україна прийняла поправки до Житлового кодексу країни, на підставі яких балкони і лоджії відтепер будуть вважатися частиною корисної площі жілья.Согласно змін, до загальної площі квартир буде добавлена ​​площа засклених балконів і лоджій з певними коефіцієнтами - 0,8 і 1, 0 відповідно. Це означає, що відтепер засклений балкон площею в 4,5 кв. метрів буде коштувати, як 3,6 кВ. метрів кімнати, а засклена лоджія такого ж розміру - як 4,5 кв. метрів внутрішнього приміщення.

Розробники закону говорять, що він потрібен, щоб уникнути різних тлумачень існуючого на сьогоднішній день Житлового кодексу.

«На сьогодні визначення корисної і загальної площі житлової нерухомості міститься в кількох підзаконних нормативно-правових актах, але відсутній на рівні закону. Тому завжди існуватиме загроза різночитань, внаслідок яких можуть бути ущемлені житлові права громадян », - йдеться в пояснювальній записці до нового закону.

Назад у середньовіччя?

На Україну це рішення вже назвали «оподаткуванням балконів». Його обговорюють скрізь - на форумах в інтернеті і в громадському транспорті.

Українські оглядачі згадують і середньовічний «податок на вікна», і торішню ініціативу київського мера Леоніда Черновецького про оподаткування кондиціонерів.

«Ну, тепер залишилося ще за утеплені двері та килимок під ними почати плату стягувати», - кажуть коментатори.

«Люди, консервуйте повітря, скоро за нього доведеться платити», «а якщо мій засклений балкон - це внесок у справу енергозбереження, до якого закликає президент?» - Такі деякі відгуки на нову ініціативу законодавців, що з\'явилися в інтернеті.

«Або ж треба тепер лоджію цеглою закласти», - прокоментувала ситуацію моя сусідка.

«Квартплата не зміниться»

Відразу ж після прийняття закону український міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального комплексу (ЖКГ) Анатолій Близнюк заявив, що внесення змін до житлового кодексу не означає підвищення квартирної плати ..

«Розрахунок загальної площі не змінюється, відповідно, площа, на яку нараховується плата, залишається незмінною», - запевнив Близнюк.

Те, що таке «оподаткування балконів» здійснюється вже кілька років, підтверджує і голова асоціації «Наш дім» Людмила Шанц.

Але якщо до цих пір воно регулювалося тільки підзаконними актами і відомчими інструкціями, то тепер воно буде прописано в окремому законі.

«Є така інструкція Держкомстату, зареєстрована в Міністерстві юстиції 11 серпня 2008 року, де містяться такі ж коефіцієнти, що і в цьому новому законі. ЖЕКи вже деякий час розраховують квартплату, виходячи з цієї інструкції. У грошовому вираженні - це зайвих 2-4 гривні на середню квартиру площею в 50 квадратних метрів », - говорить Шанц.

Балкони - це тільки початок?

За словами екс-міністра ЖКГ, а нині голови громадського об\'єднання «Спілка власників житла України» Олексія Кучеренка, його урядовий і депутатський досвід підказує, що за змінами житлового кодексу можуть стояти й інші причини.

Найбільшу вигоду від нововведень отримають забудовники, які відтепер мають законні підстави реалізовувати балконні метри за ціною житла, вважає Кучеренко.

«І те, що з усіх проблем українського комунального господарства, де десятиліттями не відбувалося капітальних ремонтів, де втрати тепла і води становлять до третини від загальних обсягів поставок, де існують мільярдні борги у розрахунках, була обрана саме проблема засклених балконів, лише підтверджує, що за цими змінами стояло могутнє лобі », - говорить колишній чиновник.

«Застекленци» поза законом

При цьому експерт не виключає і більш широких наслідків схвалення «балконного податку». Зокрема, вважає він, це цілком можна розглядати як підготовку грунту для введення податку на нерухомість.

«Теоретично можна погодитися з нинішнім міністром ЖКГ, квартплата не повинна змінитися, але на практиці, я побоююся, можуть бути відмінності місцевого значення у вигляді підзаконних актів», - говорить Кучеренко.

Крім того, вважає експерт, хоча в тексті самого закону про це і не говориться, він відкриває можливість, якщо буде на те політична воля, ініціювати перереєстрацію актів права власності на нерухомість в бюро технічної інвентаризації (БТІ).

«Для квартир, де всі ці перепланування, включаючи засклення балконів, були узаконені, нічого не зміниться. Але ми розуміємо, що далеко не всі, хто засклив свої балкони, зробили це з дозволу БТІ. Наскільки я розумію, тепер є можливість змусити власників перереєструвати все це в БТІ, послуги якого платні. Але чим це обернеться в українських реаліях - поживемо-побачимо », - підсумував Кучеренко.

Анастасія Зануда Українська служба Бі-бі-сі

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+