12+
31 марта
...
прогноз на 5 дней
1 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

.Протидія корупції: реалії сьогодення

21.12.2011, 17:27
3733
0
Автор

Протидія корупції: реалії сьогодення..Протидія корупції: реалії сьогодення З першого липня 2011 року набрав чинності Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон), відповідно до якого на органи прокуратури, як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції, покладено обов’язок у межах своєї компетенції виявляти, припиняти та розслідувати корупційні правопорушення; координувати діяльність правоохоронних органів з питань протидії корупції, здійснювати нагляд за додержанням вимог законів у сфері запобігання і протидії корупції.

Закон є комплексним нормативно-правовим актом, який регулює основні аспекти боротьби з корупцією як суспільно шкідливим, суспільно небезпечним явищем.

Ним визначені фундаментальні принципи запобігання і протидії корупції, коло суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення, коло суб’єктів, які в межах своєї компетенції та у спосіб, визначений чинним законодавством, зобов’язані вживати заходи щодо запобігання і протидії корупції. Крім того, Законом закріплені обмеження щодо використання службового становища, обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження щодо одержання дарунків та пожертв, роботи близьких осіб, тощо.

Не залишилися поза увагою законодавця й питання усунення наслідків вчинення корупційних правопорушень, відшкодування завданої ними шкоди, звільнення з посад осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Всі вони знайшли своє відображення та отримали детальну регламентацію у Законі України «Про засади запобігання і протидії корупції».

З метою забезпечення належної організації діяльності органів прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції, підвищення її ефективності, Генеральним прокурором України 21.06.2011 видано галузевий наказ №10гн Про організацію діяльності органів прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції. Відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України організація роботи з питань запобігання і протидії корупції є пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури. Прокурорів усіх рівнів зобов’язано із застосуванням наданих законом повноважень забезпечувати невідворотність відповідальності за корупційні правопорушення, поновлення порушених прав і свобод громадян та інтересів держави, відшкодування збитків, завданих корупційними правопорушеннями, виявлення та усунення причин і умов, що сприяли їх вчиненню.

На виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та наказу Генерального прокурора України №10гн від 21.06.2011 прокуратурою міста Лисичанська систематично проводиться робота по попередженню, виявленню, припиненню корупційних правопорушень, притягненню винних у їх вчиненні осіб до передбаченої законом відповідальності, відшкодування завданих такими правопорушеннями збитків.

З часу набрання чинності Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто з 1 липня 2011 року, прокуратурою міста Лисичанська проведено ряд перевірок, спрямованих на виявлення корупційних правопорушень.

Особливу увагу зосереджено на виявленні проявів корупції у галузі освіти, охорони здоров’я, землекористування, а також у роботі правоохоронних органів, органів влади та місцевого самоврядування.

Необхідність зосередження зусиль, спрямованих на виявлення проявів корупції саме у системі охорони здоров’я, вкотре підтверджена на міжвідомчій нараді з питань додержання вимог законодавства про охорону здоров’я, проведеній 4 листопада 2011 року у Генеральній прокуратурі України під головуванням заступника Генерального прокурора України Віктора Занфірова. На ній, зокрема, зазначено, що результати перевірок у сфері медицини невтішні та свідчать про кризовий стан галузі. Порушення у сфері забезпечення права громадян на охорону здоров’я носять масовий характер.

Проведена прокуратурою міста Лисичанська робота не виявилась марною та наприкінці вересня 2011 року працівниками прокуратури міста Лисичанська спільно зі співробітниками Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області виявлено та задокументовано факт використання службовими особами одного зі структурних підрозділів ЦМЛ ім. Тітова міста Лисичанська своїх службових повноважень та пов’язаних з цим можливостей з метою одержання для себе неправомірної вигоди.

В ході перевірки встановлено, що керівник одного з відділень лікарні за попередньою змовою зі старшою медичною сестрою цього відділення, будучи посадовими особами юридичних осіб публічного права, які не зазначені  в  пункті 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,  але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, порушили спеціальні обмеження, спрямовані на попередження корупції, які встановлені ч. 1 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто використали свої службові повноваження  та  пов’язані  з  цим  можливості з метою одержання неправомірної вигоди, а саме надали неправдиву довідку громадянину М., отримавши за це грошові кошти в сумі 200 грн. кожна, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 1722 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За результатами проведеної перевірки прокуратурою міста Лисичанська щодо вказаних посадових осіб складено протоколи про вчинення корупційних адміністративних правопорушень, які спрямовано для розгляду до Лисичанського міського суду.

У судовому засіданні, яке відбулося за участю прокурора, правопорушники повністю визнали свою вину у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення.

За результатами розгляду судом протоколів зазначених посадових осіб визнано винними у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 1722 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі 850 грн. кожну.

Після набрання постановою суду законної сили осіб, які вчинили корупційні правопорушення, у відповідності до вимог ст. 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», звільнено із займаних посад.

Протягом 2011 року прокуратурою міста Лисичанська в рамках проведення роботи із запобігання і протидії корупції вживались заходи і кримінально-правового характеру. Так, в період з 01.01.2011 по 01.11.2011 прокуратурою міста порушено, розслідувано та спрямовано до суду 3 кримінальні справи про злочини з ознаками корупції, з них 1 – щодо організованого злочинного угруповання з корупційними зв’язками. При розслідуванні кримінальних справ слідчими щодо обвинувачених обирались запобіжні заходи у вигляді взяття під варту.

На залишились поза увагою прокуратури міста і питання координації діяльності правоохоронних органів з питань запобігання і протидії корупції. У серпні поточного року за участю представників прокуратури Луганської області, керівництва прокуратури міста Лисичанська, Лисичанського МВ УМВС України в області, Лисичанського МВ УСБУ, представників виконавчого комітету Лисичанської міської ради проведено координаційну нараду з порядком денним «Запобігання організованій злочинності і корупції на території міста Лисичанська». За результатами оперативної наради її учасниками визначене коло першочергових заходів, спрямованих на виявлення корупційних правопорушень, притягнення до відповідальності осіб, які їх вчинили. Станом на 01.11.2011 заходи, визначені нарадою, виконані у повному обсязі.

Крім того прокуратурою міста Лисичанська, систематично проводиться роз’яснювальна робота з питань практики застосування антикорупційного законодавства, до якої залучаються керівники правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій міста.

У вересні поточного року за участі працівників прокуратури міста Лисичанська у великому залі засідань Лисичанської міської ради проведено навчальний семінар щодо практичного застосування положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Кодексу України про адміністративні правопорушення, до участі у якому запрошено представників виконавчих органів Лисичанської міської ради. В ході проведення навчального семінару до присутніх доведені основні вимоги антикорупційного законодавства, після чого надані відповіді на практичні запитання, які виникли у його учасників.

Таким чином, за результатами вжитих прокуратурою міста Лисичанська протягом 10 місяців 2011 року заходів із запобігання і протидії корупції досягнуто певних позитивних результатів, налагоджено взаємодію з оперативними підрозділами Лисичанського МВ УМВС, запроваджено практику обміну інформацією про можливі прояви корупції з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування міста, проведено роз’яснювальну та профілактичну роботу, спрямовану на запобігання і протидію корупції. З метою своєчасного інформування громадськості про результати прокурорських перевірок запроваджено систематичне оновлення веб-сайту прокуратури міста http://lisprokuror.lg.ua.

Питання запобігання і протидії корупції і надалі залишатиметься у центрі уваги прокуратури міста Лисичанська при здійсненні нею правозахисної та наглядової діяльності на всіх напрямках роботи.

 Помічник прокурора
О. Скомаров

Прокуратура м. Лисичанська

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+