12+
02 декабря
...
прогноз на 5 дней
-2 oC облачно с прояснениями
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Безопасный путь в школу

[email protected] 15.11.2021 17:28
"героическая" полицайщина ! ЭТО ИХ УРОВЕНЬ !...

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Власник Лисичанського НПЗ ТНК-BP згортає бізнес в Україні

11.04.2012 00:36
4407
0
Автор

Власник Лисичанського НПЗ ТНК-BP згортає бізнес в Україні

Власник Лисичанського НПЗ ТНК-BP згортає бізнес в УкраїніЯк стало відомо "Комерсант", ТНК-ВР вдвічі скорочує персонал і змінює організаційну структуру. Більш того, як стверджують учасники ринку, компанія шукає покупця на свій основний актив - Лисичанський нафтопереробний завод.

Експерти кажуть, що, якщо умови роботи на ринку не зміняться, слідом за ТНК-ВР закрити свою переробку може Кременчуцький НПЗ - останнє з працюючих в країні великих нафтопереробних підприємств.

Зупинка роботи Лисичанського НПЗ змусила ТНК-ВР провести оптимізацію бізнесу в Україні, розповіли у прес-службі компанії.

Було прийнято рішення виділити Лисичанський НПЗ в окрему бізнес-функцію і провести радикальну реструктуризацію основної управлінської моделі, представленої на території Україні", - повідомили в прес-службі.

З 1 травня чисельність персоналу компанії скоротиться удвічі: приблизно з 600 до 300 осіб.
У країні тепер працюватиме представницький офіс і підрозділ, який буде виконувати маркетингові функції: управління роздрібним бізнесом, оптовими продажами, В2В.

Реорганізувати український бізнес ТНК-ВР довелося через його збитковість.
Чистий консолідований збиток компанії в Україні в 2010 і 2011 роках склав $ 68 млн і $ 23 млн відповідно.

З цієї причини в кінці березня ТНК-ВР прийняла рішення призупинити поставки сировини на Лисичанський НПЗ і почати позаплановий ремонт підприємства.
У п\'ятницю в компанії "Комерсант" заявили, що рішення щодо подальшої роботи НПЗ буде прийматися радою директорів групи.

"На розгляд акціонерів менеджментом були спрямовані різні варіанти виходу з ситуації, включаючи консервацію НПЗ", - розповіли в прес-службі ТНК-ВР.

Фактично після проведення реструктуризації свого бізнесу ТНК-ВР буде представлена ​​в Україну виключно роздрібною мережею, яка торгує імпортними нафтопродуктами, відзначає аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

"Наскільки мені відомо, компанія розглядає питання продажу Лисичанського НПЗ, - говорить він. - Є інформація, що покупцем НПЗ може стати азербайджанська Socar".
У ТНК-ВР і Socar цю інформацію не коментують.

Однак учасники ринку сумніваються в тому, що Лисичанський НПЗ здатний будь-кого зацікавити. "Переробка кожної тонни нафти приносить нафтопереробним заводам збитки в $ 150.
Тому навряд чи хтось зацікавиться таким активом", - вважають у прес-службі НПК "Галичина".

Єдиним великим підприємством, які продовжують переробку нафти в Україну, залишається Кременчуцький НПЗ (контролюється структурами групи "Приват").
Проте джерело "Комерсант" в групі пояснює, що НПЗ досі не зупинено тільки завдяки тому, що має можливість переробляти українську нафту, що видобувається "Укрнафтою" (також контролюється групою).

"Навіть у нас доходи групи від продажу нафти не перекривають збитків від роботи НПЗ.
Так довго не може продовжуватися", - підкреслює співрозмовник "Комерсант".
У разі зупинки Кременчуцького НПЗ України стане країною, на 94% залежить від імпортних нафтопродуктів, попереджають в прес-службі компанії "Лукойл".

"Підсумок цього перетворення на ринку очевидний: держава втратила контроль над цінами.
Тепер ціна продажу палива на українських заправках буде визначатися в Білорусії та Литві", - говорить головний інвестиційний стратег фінансової групи БКС Максим Шеїн.

За його словами, будь-які спроби регулювати ринок загрожують дефіцитом. "Так було в 1997-1999 роках, коли паливо під час бензинових криз просто ніде було купити", - резюмує експерт.

"Коммерсантъ-Украина"

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+