12+
27 февраля
...
прогноз на 5 дней
3 oC небольшой дождь
доллар евро рубль РФ

Притча про те, на що слід витрачати час.

14.07.2012 18:31
3855
0
Автор

    «Один мудрець взяв порожній глечик і наповнив її вщерть невеликими камінням.

   Зібрав своїх учнів і поставив їм перше питання: «Скажіть, шановні, сповнений мій глечик?» На що ті відповіли: «Так, полон». Тоді мудрець взяв повну банку з горохом і висипав вміст в глечик з каменями. Горох зайняв вільне місце між каменями.

  Задав мудрець друге питання: «Полон тепер мій глечик?» Учні знову підтвердили, що повний. Тут мудрець взяв коробку з піском і його теж висипав у глечик. Пісок просочився крізь горох і камені і зайняв все вільне місце і все закрив.

   Ще раз запитав мудрець своїх учнів, сповнений чи глечик і знову почув ствердну відповідь. Тоді дістав мудра людина кухоль, повну води і вилив її в банку до останньої краплі. Засміялися учні, бачачи все це.

   Сказав мудрець: «Я хотів, щоб Ви усвідомили, що глечик - це наше життя. Камені - найголовніша складова життя кожного: діти, сім\'я, друзі, здоров\'я. Горох - це речі, які мати приємно, але це не найважливіше: будинок, робота, машина, цінності та ін Пісок символізує дрібниці, яких повно в житті будь-якої людини.

  Якщо спочатку глечик наповнити піском, не залишиться місця для гороху і тим більше каменів. Так само і в житті: якщо витрачати час на дурниці, не залишиться часу на найголовніше. Приділяйте спершу час своїм рідним і близьким, собі та друзям, а зайнятися прибиранням, ремонтом, завжди знайдеться час. Слід спочатку витрачати час на камені, все інше - пісок.

   Мудрець вже йти, коли один з учнів запитав: «А для чого ж потрібна була вода?» Учитель з посмішкою відповів: «Я додав в глечик води, щоб Вам показати, що як би зайнята було життя, завжди знайдеться місце для неробства ».

   Проста історія - глибокий зміст. Перш ніж витрачати час на якусь справу, згадайте цю притчу.
источник

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+