6+
24 февраля
...
доллар евро рубль РФ

Учимося читати

04.10.2012 13:32
3014
0
Автор

 Останнім часом все частіше зустрічаються молоді мами, які мають час, можливості й, наголовніше, бажання займатися зі своїми дітьми, вони хочуть читати їм, а що читати - не знають.В цьому вам допоможе дитяча бібліотека.

   Добираючи книжки для читання дошкільникові, варто звернути увагу на такі моменти.            
1. Книга, яку дорослий читає дитині, повинна подобатися йому самому. Якщо вам не подобається – краще не беріть, це буде відчуватися у вашому читанні й не викличе належного відгуку в дитині. Згадайте книги, які читали в дитинстві вам, запитайте у своїх батьків, опитайте знайомих, що вони читають своїм дітям.

2. Кожна дитина є індивідуальністю. Отже, інтереси дитини можуть відрізнятися від ваших. Не потрібно насильно годувати дитину тим, від чого вона відмовляється. Наприклад, ваша дитина категорично не хоче слухати вашу улюблену книгу М.Носова «Пригоди Незнайки і його друзів». Спробувавши кілька разів, відкладіть цю книгу. Шукайте те, що сподобається, пропонуйте різні варіанти, і ви обов’язково знайдете те, що буде до смаку дитині, або чекайте, поки вона «доросте» до запропонованої книги. Так, це буває утомливо, але без цього не обійтися.

3. Що цікаво одній дитині, може зовсім не подобатися іншій. Не рівняйтеся на інших, обирайте те, що із задоволенням сприймає ваша дитина.

4. Оберіть правильний час для читання. Не читайте насильно. Якщо дитина хоче погратися, побігати, надайте їй таку можливість, а для читання підійде й вечірній час, і пообідній. Головне, щоб ваше читання не ставало покаранням, насильством, неприємним заняттям.

5. Читаючи книгу, важливо встигнути зупинитися до того моменту, коли дитина почне нудьгувати. Краще трохи менше, але регулярно (щодня по 10-15 хвилин).

6. Для дошкільника дуже важливим є перечитування. Не відмовляйтеся перечитати дитині її улюблену книгу в 5-10-й раз.
   Можна сказати, що дитина, яка вимагає кількаразового перечитування, з літературної точки зору поводиться як «правильний» читач.

7. Немає твердого розмежування в читанні молодшим і старшим дошкільникам. Якщо в досвіді дитини не було книжок для молодших, ви можете зі старшими дітьми спокійно починати знайомство саме з них.

8. Слухаючи твори іншою мовою, дитина розвиває в першу чергу своє мовне чуття, розширює свої уявлення про навколишній світ. Але при цьому потрібно пам’ятати, що навчання говоріння другою мовою варто починати тоді, коли дитина добре освоїла рідну, тобто приблизно у віці близько трьох років.  

   Не поспішайте бігти до магазину, спочатку перегляньте свою бібліотеку. Що у вас є? Що варто взяти в дитячій бібліотеці? До неї дорослих теж записують, так що не лякайтеся, завітайте до нас!   


Лисичанская библиотека для детей  

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

6+