12+
02 марта
...
прогноз на 5 дней
3 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Кліщовий іксодовий бореліоз або хвороба Лайма

21.07.2015 16:54
2917
0
Автор

    Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області повідомляє, що у м. Лисичанську з початком літнього періоду почали реєструватися випадки захворювання хворобою Лайма або кліщовим іксодовим бореліозом. Захворювання має явно виражену сезонність, найбільша кількість випадків захворювання реєструється у квітні — серпні місяці, оскільки пов’язані з укусами кліщів у весняно-літній період.

   Захворювання характеризується різноманітністю клінічних проявів, серед яких найбільш характерні ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця.

   На місці присмоктування кліща в середньому через 7 — 10 днів виникає почервоніння, яке розповсюджується периферично і формується еритема із середнім діаметром 10 — 15 см. Еритема має характерний вигляд: червона по периферії, а центральна частина — світліша. Еритема може бути єдиною ознакою гострого періоду, але частіше її супроводжують нездужання, слабкість, м’язові і суглобові болі. Температура тіла зазвичай не висока, але може досягати 39-40 оС.

   Основний шлях інфікування — при укусі кліщами. Напади кліщів на людей реєструються на протязі року з максимальною активністю у травні.

   Найчастіше кліщі прикріплюються до людини в лісі, на дачі, городах, коли доторкаєшся до кущів, дерев або сідаєш на траву. Крім того, кліщі можуть бути занесені в житло з букетом квітів, свіжим сіном, собакою чи іншими тваринами.

   Профілактика хвороби Лайма спрямована насамперед на захист від укусів кліща: при виході в природний осередок (дачі, городи, лісопосадки, парки та ін.), необхідно використовувати репеленти, проводити самоогляд одягу та відкритих частин тіла кожні дві години, використання відповідного одягу (прилеглі манжети, сорочка заправлена в брюки, брюки заправлені в шкарпетки, зав’язана косинка). Після повернення додому необхідно оглянути шкіру на наявність кліщів.

    При укусі кліщами необхідно звернутися за медичною допомогою. Лікар-інфекціоніст при необхідності призначає профілактичний курс лікування для попередження виникнення захворювання.

   Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+