12+
02 марта
...
прогноз на 5 дней
1 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Я ШАХТАР, І ЦИМ ПИШАЮСЯ!

17.10.2015 12:57
2800
0
Автор

   Мала батьківщина є у кожної людини. Минає час, змінюються кордони, але любов до краю, де ти народився, жив або працював, залишається на все життя. Ось такий малою батьківщиною став Лисичанськ для багатьох його жителів, які приїхали сюди з різних куточків країни у повоєнні роки. Причини опинитися тут були самими різними - хтось був покликаний відновлювати місто і вугільну промисловість, хтось приїхав за покликом серця, але більшість залишилися тут назавжди. Для них Лисичанськ став рідним домом, саме тут створювалися нові сім\'ї, народжувалися діти, внуки і правнуки.

   Про таку людину я і хочу вам розповісти. Це мій дідусь, ветеран шахтарської праці, почесний шахтар Володимир Андрійович Близнюк, який скоро відзначить свій 85-річний ювілей.

Народився Володимир Андрійович 15 жовтня 1930 в селі Охрамієвичі Корюківського району Чернігівської області в сім\'ї Андрія і Агрипини Близнюк. Дітей у сім\'ї було двоє: він і молодший брат Толік. Дитинство, як і у більшості сільських дітей того часу, було повно поневірянь, довелося пережити голод 1933 року.

     Війна наздогнала сім\'ю Близнюк в селі Прикордонне Вінницькій області, де батько Володі працював завгоспом у колгоспі. Під час термінової евакуації батько залишився підтримувати зв\'язок зі штабом, а Агрипина з двома синами відправилася в Чернігівську область, вродное село. Там через деякий час вони дізналися, що батько пішов у партизани і був убитий.

    Фашистської окупації уникнути не вдалося. Було важко, але сім\'я вистояла, пережила війну. Після Перемоги стали повертатися насильно викрадені в Німеччину односельці. Від однієї такої односельчанки мати Володі і дізналася, що її чоловік Андрій не був убитий, а всю війну пробув у фашистському полоні. Після звільнення, не знаючи, де знаходяться дружина і діти, чи живі, він повернувся в сусіднє село до родички. Щастю хлопців не було меж! Батько живий! Дотепер Володимир Андрійович пам\'ятає почуття, які випробував при такому радісному звістці. На наступний ранок вони з мамою вирушили за батьком. Сім\'я возз\'єдналася!

    Почалося важкий повоєнний час. І знову голод. Володя, щоб допомогти родині, влаштувався в колгосп орачем. Йому дуже подобалося вчитися, він один з небагатьох в селі закінчив сім класів школи. Це дало можливість працювати обліковцем в бухгалтерії колгоспу, підраховувати трудодні робітників.

    Незабаром Володимиру повідомили, що замість армії він буде мобілізований у вугільну промисловість і в обов\'язковому порядку повинен відпрацювати на шахтах два роки. Звичайно ж, всі знали, що йде відновлення шахт Донбасу, але невідомість все одно лякала. Тому й збігав він пару раз з поїзда, повертаючись додому. Однак юнацький інтерес узяв гору, і у вересні 1950-го Володя і ще кілька хлопців з села приїхали в Лисичанськ. Тут їм належало пройти навчання в школі фабрично-заводського навчання і стати Кріпильник.

Після школи Володимира направили на відновлення шахти «Чорноморка», де він і пропрацював до 1980 року. Саме з цією шахтою пов\'язана вся подальша трудова життя Володимира Андрійовича, там він знайшов вірних товаришів і свою любов. Працювати виходило, так як з самого дитинства батько навчив його плотницкому ремеслу, що дуже придалося в професії кріпильника. Колектив шахти в ті роки був невеликим, і незабаром всі майстри просили собі в зміну учня Володьку. Особливо хорошими були стосунки з майстром Іваном Сидоровичем Антоновим, який став Володимиру названим батьком і найкращим другом.

    Також з теплотою в голосі Володимир Андрійович згадує директора шахти, майбутнього Героя Соціалістичної Праці Ф. С. Капусту, його працьовитість і по-батьківськи добре, але справедливе ставлення до підлеглих. Запам\'яталися спільні посиденьки після робочої зміни, на яких Філіп Сидорович завжди просив Володьку зіграти на гармоні.

    І ось настав час довго-Жданов відпустки. По-міському ошатний, в костюмі шахтаря та білій сорочці, Володя приїхав в рідне село. Йшов вулицею, а сусідські хлопчаки бігли слідом і кричали: «Володька з Донбасу приїхав!» Привітати шахтаря зійшлися родичі, сусіди. Прийшли і хлопці, які втекли з Лисичанська додому. Не кожному по плечу виявився шахтарську працю. Сільський дільничний, звертаючись до них, сказав: «Молодець, Володька, ось хто герой, не те, що ви!»

    Батьки дуже пишалися сином. Вони бачили його подорослішим, адже шахта загартувала, зробила з хлопчика чоловіка. А Володимир, побувши будинку, зрозумів, що його подальше життя пов\'язане тільки з Донбасом і шахтою. Він твердо вирішив продовжувати нелегкий, але благородну справу.
Так і залишився в Лисичанську назавжди, і ніколи не пошкодував про свій вибір. Протягом всього трудового життя Володимир Андрійович був шанованою людиною, начальство і колеги високо цінували його за професіоналізм, працьовитість і порядність. Його костюм прикрашають знак почесного шахтаря, медалі «За трудову доблесть», «За багаторічну сумлінну працю».
Зараз, на заслуженому відпочинку, Володимир Андрійович оточений любов\'ю і турботою своєї рідні, та й маленькі правнуки не дають нудьгувати. І розповідаючи нам про своє життя, він завжди говорить: «Я шахтар, і цим пишаюся!»
    Підготувала науковий співробітник Лисичанського краєзнавчого музею Ольга Астреніна

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+