16+
21 января
...
доллар евро рубль РФ

Фріланс, педагогічний фріланс…

01.12.2015 16:23
2514
0
Автор

   Фріланс, педагогічний фріланс… Нове звучання та сучасне тлумачення способу заробітку вчителя нової ери. Які ж є різновиди і хто такий фрілансер? На ці та багато інший запитань відповідали організатори педагогічного фрілансу «Я – педагог нової генерації», який відбувся 30 листопада 2015 року у Лисичанського педагогічному коледжі.

   Учасниками педагогічного фрілансу були науковці ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», журналісти міста та вчителі шкіл м. Лисичанська. викладачі циклової комісії загальної педагогіки і психології, студенти випускних груп ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»,

   Метою фрілансу було презентувати студентам випускних груп професійну позицію вчителя як новітній освітній феномен; сформувати уявлення учасників фрілансу про класичні і сучасні типи педагогічних позицій; обґрунтувати фріланс як спосіб діяльності нової ери, а вчителя – як фрілансера, що апробує і реалізовує різні типи педагогічних позиції в умовах особистісноорієнтованої освітньої парадигми; сприяти розвитку прагнення учасників педагогічного фрілансу застосовувати професійні позиції педагога.

   Зустріч розпочалася з вітального слова голови ц.к. психолого-педагогічних дисциплін Ігнатуші А.Л. Аналітичний огляд традиційних та інноваційних напрямів педагогічної діяльності «Професійна позиція педагога як новітній освітній феномен: актуальні типи педагогічних позицій вчителя в умовах практичної діяльності» представила глядачам Літовка О.П., завідувач лабораторії «Історії освіти і педагогіки». Пивоварова Г.С., викладач психолого-педагогічних і суспільних дисциплін коледжу, доповіла про фріланс як спосіб діяльності нової ери, розкрила практичне значення фрілансу.

   Змістовною та цікавою була презентація Китаєвої О.С., викладача фахових дисциплін на спеціальності «Видавнича справа і редагування», головного редактора регіональної суспільної-політичної газети «Новий путь». Китаєва О.С. поділилася досвідом освітньо-журналістської діяльності «Викладач-журналіст як фрілансер-практик». Редактор зазначила, що фріланс особливо поширений в таких областях діяльності, як журналістика. Ринок фріланс-послуг в даний час вже досить розвинений в Західній Європі і США і стрімко розвивається в Україні, залучаючи все нових учасників як з боку виконавців, які пропонують свої послуги, так і з боку приватних осіб і організацій, готових до співпраці на віддаленій основі. Журналістська освіта для студентів полягає в тому, що це не тільки теорія, а й постійна практика. Вона дуже корисна. Тому студенти Лисичанського педагогічного коледжу приїжджають в редакцію регіональної суспільної-політичної газети «Новий путь» і можуть на власні очі побачити і зрозуміти специфіку редакторського справи, отримати елементарні навички редагування, познайомитися з організаційною структурою редакції.

    Результатом цієї співпраці стало те, що студенти групи 4-ВС змогли як справжні коректори та редактори вичитувати оригінали матеріалів, виправляти помилки, розробляти дизайн сторінок газети, верстати сторінки. Це кращий спосіб поєднати отримані знання з практикою.

   Кравченко О.Л., к.ф.н., доцент кафедри журналістики та видавничої справи ЛНУ імені Тараса Шевченка, викладач фахових дисциплін на спеціальності «Видавнича справа та редагування» Лисичанського педагогічного коледжу презентувала діяльність сучасного викладача як тьютора, а саме «Тьюторство як актуальний засіб формування суб\'єктних рис особистості».

    Цікаву ноту психологічної релаксації, приправлену сучасними компонентами професійної діяльності педагога як фрілансера, під час свого виступу надала психолог коледжу Хомич О.М.

    Поділилася досвідом інноваційної діяльності як обов\'язкової умови професійного становлення сучасного вчителя Лук\'яненко О.В., учитель вищої категорії навчально-виховнорго комплексу «Гарант», м. Лисичанська. Лук\'яненко О.В. висвітлила тему «Вчитель-новатор – педагогічна позиція сьогодення».

    Всі учасники педагогічного фрілансу під час виступу І. Кохановської, керівника гуртків «Художнє ліплення» та «Дитяча анімація» Лисичанського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, студентки 1 курсу, спеціальності «Технологічна освіта» ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», переконалися, що педагогічна діяльність як хобі, стиль життя є домінантою вічного потягу до педагогічної творчості та натхнення.

   О. Фролова, інструктор з фізичного виховання ДНЗ «Теремок» №14, Студентка 1 курсу, спеціальності «Початкова освіта» ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» продемонструвала власні роботи у стилі Hade made як спосіб заробітку фрілансера.

   Педагогічний фріланс завершився презентацією творчої виставки «Позиція педагога у віхах історії» та електронного дайджесту «Новаторський освітній досвід» (посилання на дайджест), які провели Ляшенко К.І., викладач педагогіки, та Ігнатуша А.Л., викладач психолого-педагогічних дисциплін.

    Отже, педагогічний фріланс має великий потенціал для розвитку. Таким чином, можна сказати що, педагогічний фріланс – розумне і обґрунтоване доповнення до державної системи, що дозволяє задовольнити потребу учнів у якісних, глибоких специфічних знаннях.
    Підготувала: Ляшенко К.І.

Отзывы


© 2009 - 2020 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна.

16+