12+
27 февраля
...
прогноз на 5 дней
3 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

«В'язень сумління»

24.12.2015 16:34
2826
0
Автор

    «В\'язень сумління» - тема зустрічі, що об\'єднала студентську спільноту на годину пам\'яті, присвячену 95-річчю від дня народження видатного земляка, інтелектуала, одного із засновників правозахисного руху в Україні – Миколи Даниловича Руденка.

   В історію нашої країни Микола Руденко увійшов як письменник, правозахисник, філософ, космолог, економіст.

  Уродженець Луганської області, був гнаний радянським режимом за проукраїнську позицію та активну правозахисну діяльність, що не зупинило його від участі у створенні Української Гельсінської спілки, яку він згодом очолив. Засуджений до 7 років таборів суворого режиму за "антирадянську агітацію та пропаганду", після чого по всій країні з бібліотек були вилучені його книги. Після звільнення та вимушеної еміграції повернувся до Києва, де працював до 2004 року, останнього дня свого життя.

    Сьогодні ми заново відкриваємо для себе Миколу Даниловича. Знайомим незнайомцем повертається він до нас. Знайомим, бо лишився вірним своїм ідейно - моральним переконанням та принципам. Незнайомцем, бо так багато і прози, і поезії, і філософської публіцистики Руденка ще чекає на нас - читачів.

   Вшановуючи пам\'ять, згадуємо заклик Миколи Руденка, що як ніколи актуальний: "Думайте!.. Вам пора."
   Підготувала Чурілова В.Є.

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+