12+
04 марта
...
доллар евро рубль РФ

Сябри та українці в центральній бібліотеці

16.02.2016 21:55
2432
0
Автор

   У центральній бібліотеці в Центрі національних культур декада білоруської культури розпочалася з літературного телемосту, який об\'єднав Лисичанськ та білоруське місто Островець. Заступник директора районної бібліотеки Ольга Петрівна Пінчук розповіла лисичанам про місто, його історію , мешканців та бібліотеку, у якій відбувалася зустріч.

   В режимі он-лайн вперше зустрілися й мали змогу ближче ознайомитися з творчими доробками поети та прозаїки трьох літературних об\'єднань: «Істок», «Астравецкай зямлі галасы» та «Полоцкая ветвь». На зустріч прибули автори з Мінська - Дмитро Юртаєв і Микола Василевський. Зі своєю творчістю знайомили лисичан також Інеса Богдевич, Марія Пєшко, Таїсія Семенова, Людмила Кухаревич. У відповідь білоруси почули поезії наших майстрів поетичного слова - Валентину Коміну, Ганну Солодку, Анатолія Алєксєєнка, Михайла Лисицького, Валентину Голубицьку. Цей творчий відеозв’язок об\'єднав людей двох національностей. Наприкінці Skype-зв\'язку всі разом заспівали українських та білоруських народних пісень.

   Теплі слова вдячності лунали на адресу лисичанських та островецьких бібліотечних працівників, що допомогли організувати таку теплу зустріч. Слова особливої подяки лисичани адресували Олександру Морозову, поету, організатору пісенно-поетичного фестивалю «Лицарі слова», який зараз мешкає у Білорусії. До вашої уваги вірш одного з білоруських поетів:

Дмитро Юртаєв

БЕЛАЕ

Белае, белае, белае
Ў небе і на зямлі...
Шкляначка запацелая.
Водблескi ў хрусталi.

Крышачку супярэчлiвы,
Крышачку неўпапад,
Час апранае ўвечары
Горад у снегапад.

Нешта навее светлае
З сумам напапалам,
Чыстае, запаветнае,
Што не згадаеш сам.

Сэрца заледзянелае
Быццам крануць вуглі.
А за акенцам – белае
Ў небе і на зямлі...

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+