16+
16 января
...
прогноз на 5 дней
-11 oC облачно с прояснениями
доллар евро рубль РФ

День слов’янської писемності

21.05.2019 14:12
180
0
Автор

    20 травня 2019 року у Лисичанському педагогічному коледжі відбулось завершення відзначання циклу мовних свят в Україні Днем слов’янської писемності. Це свято прийнято відзначати 24 травня, і присвячене воно вшануванню засновників слов’янської писемності – Кирилу та Мефодію. Саме з їхньої діяльності прийнято відраховувати початок доби слов’янської писемності. Зокрема, таким переламом став 863 рік.

   Писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу. Інформаційно-просвітницька година відбулась у формі відкритого спілкування зі студентами 1 курсу. У ході спілкування студенти з’ясували, як виникла слов’янська писемність, яку роль відіграли кирилиця і глаголиця для сучасного світу слов’янських азбук, пригадали історію розвитку української писемності, зокрема, до нашого часу, з’ясували роль письма для себе. Під час заходу були розвінчані певні лінгвістичні міфи – у українців не було письма до кирилиці; українська, російська, білоруська мови утворилися з однієї давньоруської мови; всі слов’яни користуються кириличним письмом.

   Цікавою сторінкою спілкування була інформація про українську латинку, яку до сьогодні намагаються запропонувати як альтернативу кириличному письму, азбучну війну та абецадло.

   Головним лейтмотивом зустрічі стали слова геніальної поетеси Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Наша мова і її писемність пройшла складний шлях. «Пам’ятаймо про це і шануймо здобутки попередніх поколінь та примножуймо їх!» – сказала напутнє слово викладач української філології Шуліка Л.В., яка проводила захід.

Отзывы


© 2009 - 2020 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна.

16+