16+
23 января
...
прогноз на 5 дней
2 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Боротьба з амброзією – справа кожного!

16.09.2019 15:46
412
0
Автор

        Боротьба з амброзією – справа кожного! Із кожним днем у світі зростає актуальність збереження й примноження екосистем, очищення навколишнього середовища від забруднюючих факторів. Загальновідомою проблемою є негативний вплив на стан екології та здоров’я людей алергенних рослин-бур’янів, зокрема амброзії.

       Амброзія полинолиста – звичайний бур’ян, але – з надзвичайними наслідками. Період цвітіння та розповсюдження пилку амброзії припадає на другу половину липня і триває іноді аж до жовтня кожного року. Слід зазначити, що пилок амброзії при сильному вітрі може долати величезні відстані й викликати у людей схильність до алергії, сльозоточивість, також погіршувати зір, підвищувати температуру тіла, спричинювати кашель, головний біль та слабкість. У складних випадках рослина може спровокувати напади астми. Амброзія настільки пристосовується до умов, у які потрапляє, що їй не страшні будь-які екологічні зміни.

      Оскільки амброзія розмножується лише насінням – слід не допускати її цвітіння. Всі заходи мають бути спрямовані на недопущення утворення насіння. Саме тому активні студенти та викладачі ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» запросили місцевих жителів приєднатися до екологічного флешмобу «Боротьба з амброзією – справа кожного», метою якого є: привернення уваги різних верств населення, державних органів влади та місцевого самоврядування до проблеми розповсюдження карантинного бур’яну – амброзії полинолистої в м. Лисичанськ, як біологічного об’єкту, що спричиняє тяжкі алергічні захворювання людей; сприяння практичному вирішенню проблеми та покращенню ситуації, що склалася навколо «амброзійної лихоманки».

      У межах екологічного флешмобу проводився ряд заходів, спрямованих на вирішення питання щодо знищення небезпечної рослини та зниження ризику захворювання населення:

1. Викладачами коледжу Шевирьовою Г. Г., Толмачовою І. Г., Калініною Т.В. проводилася роз’яснювальна, просвітницька робота щодо біологічних та екологічних особливостей, розповсюдження, нанесення шкоди здоров’ю людей амброзією полинолистою та особливості заходів боротьби з нею.

2. Налагоджено партнерські стосунки з відповідними відомчими установами для проведення спільних заходів по знищенню амброзії.

3. У медіа-центрі коледжу організовано тематичну виставку літератури.

4. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті Лисичанського педагогічного коледжу відеоконтент про актуальність своєчасного винищення амброзії.

      13 вересня 2019 року на території району Склозаводу студенти, викладачі, співробітники коледжу, місцеві жителі (майже 500 осіб) винищили значну кількість порослі амброзії на території тепломережі, біля прибудинкових територій багатоповерхових житлових будинків, у місцях громадського користування, автобусних зупинках та дитячих майданчиках.

     Дякуємо всім небайдужим та бажаємо всім доброго здоров’я!

     Підготувала Шевирьова Г.Г.

Отзывы


© 2009 - 2020 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна.

16+