16+
16 января
...
прогноз на 5 дней
-12 oC переменная облачность
доллар евро рубль РФ

Гостi Лисичанського педагогічного коледжу

12.10.2019 17:12
254
0
Автор

      9 жовтня 2019 р. до Лисичанського педагогічного коледжу завітали філологині вищих освітніх закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області для проведення засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури. Приймали гостей циклові комісії викладачів загальної філології та журналістики. На викладачок було покладено відповідальне завдання, оскільки темою визначено формування комунікативної компетентності майбутнього фахівця в сучасних умовах інформаційного суспільства.

      Мета засідання: пошук оптимальних шляхів формування комунікативної компетентності при підготовці майбутніх фахівців різного фахового спрямування в умовах інформаційного суспільства, ознайомлення з досвідом роботи викладачів Лисичанського педагогічного коледжу щодо створення та використання віртуального простору з метою вдосконалення мовно-літературних умінь студентів, обмін досвідом щодо ефективного запровадження змін в українському правописі у практику надання якісних освітніх послуг.

      Нараду відвідали представниці Кадіївського, Брянківського педагогічних коледжів, Лисичанського промислово-технологічного коледжу, Відокремленого підрозділу "Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка", Кремінського та Лисичанського медичних коледжів, Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу, Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ імені Володимира Даля, Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, Коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, Первомайського індустріально-педагогічного коледжу, Коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

      Викладачки коледжу представили досвід успішного формування комунікаційної компетенції студентів з використанням матеріалів літературознавчих досліджень, розробок екскурсійних маршрутів, використання віртуального й мультимедійного простору, ознайомили з напрямками та перспективами філологічної діяльності, обговорили можливості та умови запровадження змін в українському правописі.

      Цікавою етнографічною родзинкою на початку засідання стало замовляння карпатського мольфара на добро для всіх філологинь-учасниць заходу, яке привезла з подорожі голова методичного об’єднання Кушніренко О.Б. Об’єднані позитивним настроєм усі рушили оглядати навчально-методичну базу коледжу, використовувану для формування компетенції студентів. На різних етапах екскурсії (музей історії коледжу, музей історії педагогіки, кабінет-панорама історії України, лабораторія початкової освіти) Сергієнко Л.В., завідувач навчально-методичного кабінету, звертала увагу на цілісність підходу до вирішення цього педагогічного завдання.

      У затишній атмосфері кабінету-музею українознавства голова ц.к. загальної філології Шуліка Л.В. розповіла про напрямки та результати діяльності регіональної наукової лабораторії «Мовна картина світу: лінгвістичні аспекти соціокультурної комунікації». А викладач зарубіжної літератури представила нові підходи до вивчення цієї дисципліни в умовах інформаційного суспільства.

      Другий блок спілкування відбувся у Центрі мов Лисичанського педагогічного коледжу, який також є складовою лабораторії. Бахмет М.Ю. за допомогою цікавих фактів розкрила значущість української мови у мовній картині світу під час оглядової екскурсії.

      Нові стратегії у вивченні української літератури продемонструвала Тарарива Л.Ю., кандидат філологічних наук. Вона надала цікаві й сучасні приклади вивчення літератури, її узагальнення й повторення у форматі віртуального простору та наявності медійних або комунікаційних технологій. Про дидактичні ігри розповіла Сергієнко Л.В., кандидат педагогічних наук. Вона продемонструвала ігри з української мови, які можна використовувати як за допомогою традиційних засобів, так і інформаційних можливостей. Перспективною є адаптація викладачем блоку ігор до електронного варіанту в майбутньому.

      Наостанок Шуліка Л.В. поділилась досвідом телекомунікаційної позаавдиторної підготовки студентів до ЗНО, а також вивчення особливостей нового правопису.

      Підводячи підсумки засідання, голова методичного об’єднання Кушніренко О.Б. визначила пріоритетні напрямки діяльності викладачів на наступний рік, оголосила про формат філологічних конкурсів та олімпіад, порядок денний та місце проведення наступних засідань. Вона також відзначила практичний досвід наданої викладачами коледжу інформації, високу якість її представлення та креативність у викладанні дисциплін філологічного циклу.

Отзывы


© 2009 - 2020 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна.

16+