16+
27 января
...
прогноз на 5 дней
3 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Семінар-тренінг з формування громадянської компетентності «Ключові поняття ОДГ/ОПЛ. Розуміння демократії і прав людини»

04.11.2019 21:45
134
0
Автор

      1 листопада 2019 року у Лисичанському педагогічному коледжі стартував семінар-тренінг «Ключові поняття ОДГ/ОПЛ (освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини). Розуміння демократії і прав людини», до якого були залучені студенти 3 курсу спеціальності Початкова освіта. Мета тренінгу: ознайомити учасників з ключовими поняттями ОДГ/ОПЛ, розширити підходи навчання, засновані на правах людини; дати уявлення про базові принципи та підходи у сфери ОДГ/ОПЛ; формувати громадянську компетентність фахівців галузі Освіта через практичне навчання.
 
      Перша зустріч з учасниками тренінгу розпочалась у формі грі, в ході якої кожен змін висловитись і сказати «Хто я?». Цікавим для майбутніх учителів виявилась робота в домашніх групах. Так, креативно підійшли студенти до виконання завдань із серветкою. Така робота дозволила їм реалізувати одне з ключових понять ОДГ/ОПЛ «Різноманітність та плюралізм», а також зробити висновок, що кожна людина – це особистість, індивідуальність. Не менш цікавим стало завдання на розв’язання конфліктів, зокрема, «викладач-викладач», «викладач-студент», «студент-студент», «студент-батьки». Учасникам тренінгу необхідно було візуалізувати або інсценізувати один із конфліктів і назвати шляхи їх розв’язання. Творчі, артистичні студенти яскраво впорались із завданням і дійшли до спільного консенсусу, а саме, кожен конфлікт можна й варто розв’язувати мирним шляхом.

      Емоційною й насиченою була завершальна частина семінару-тренінгу. Майбутні фахівці вдало реалізували вправу «Китайські палички», мета якої формування навичок командних гравців. Студенти зрозуміли, що означає залежати від інших та коли інші залежать від них (взаємозалежність). Вправа «Долонька» дала змогу переосмислити власні знання з громадянської компетентності, громадянської зрілості, оцінити роль прав і обов’язків в незалежній, демократичній країні.

      Вправи та завдання, які були реалізовані на першій сесії сприяли створенню умов для активної роботи майбутніх учителів, а також пропонували приклади й підходи до розуміння загальних принципів демократії та прав людини.

Отзывы


© 2009 - 2020 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна.

16+