12+
17 августа
...
прогноз на 5 дней
23 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Демонстративні діти

27.12.2015, 11:36
2039
0
Автор

         Демонстративність являє собою особистісну особливість, яка дуже часто зустрічається. З назви видно, що виявляється вона в тому, що дитина намагається продемонструвати себе оточуючим, привернути увагу. Іноді ця потреба настільки сильна, що маленька людина прагне весь час бути в центрі уваги.

         Як правило, дітям з високою демонстративністю притаманна любов до прикрас. Втім, до залучення уваги підходять всі наявні в його арсеналі засоби: свідоме порушення правил поведінки, кривляння, підкреслено "ідеальна" поведінка, навмисна сором\'язливість, агресивна поведінка, ігнорування прохань дорослих та ін.

              Особливості поведінки

    Кожна така дитина є потенційним порушником дисципліни. З даною категорією дітей дуже складно працювати вихователям і вчителям. Це пов\'язано, в першу чергу, з особливостями особистості, що виражаються в необхідності підвищеної уваги інших людей. Демонстративні діти відрізняються егоцентричністю, постійно вимагають до себе проявів захоплення, здивування, співчуття. Вони з раннього віку цілком усвідомлено піклуються про враження, виробленому на оточуючих. Бажаючи домогтися того, щоб ними постійно захоплювалися і хвалили, кожна така дитина активно привертає до себе увагу виконанням пісень, читанням віршів, танцями, малюнками та іншими досягненнями. Якщо в його присутності хвалять когось іншого або приділяють підвищену увагу, це сприймається, як справжня трагедія й особиста образа.

            Як поводитися з демонстративним дитиною?

  Основний принцип - це чіткий розподіл, регуляція уваги до дитини за формулою: увага приділяється йому не тоді, коли він поганий, а коли він хороший. Тут головне - помічати дитину саме в ті хвилини, коли він непомітний, коли НЕ скандалить і НЕ намагається привернути до себе увагу хуліганськими витівками. Якщо ж починаються такі витівки, то будь-які зауваження треба звести до мінімуму.

Особливо важливо, щоб дорослі відмовилися від яскравих емоційних реакцій, бо їх-то дитина і домагається.

 У таких дітей є одне особливість: їх лають, карають, а вони усміхаються.

             Що робити? Алгоритм наступний:

   1. Давати чіткі і здійсненні завдання. Наприклад: "Я хочу, щоб ти сьогодні намалював малюнок для тата і допоміг віднести чашки". Потрібно бути морально готовим до того, щоб помітити цей позитив, навіть якщо він триває всього одну хвилину, і до того, що негативна поведінка відразу не "розсмокчеться".

   2. Щиро хвалити за позитивну поведінку і ігнорувати негативне. Наприклад: "Дуже цікавий малюнок вийшла, і з Васею ви цілих п\'ять хвилин разом грали. Ти дуже акуратно поставив чашки в раковину. Спасибі!". Але про те, що більша частина фарб опинилася на скатертини, а дві чашки розбилися - ні слова.

   3. Давати дитині зрозуміти, що хоче дорослий, поглиблюючи отримані досягнення: "Знаєш, я б дуже хотіла, щоб сьогодні ти помалював більше, ніж п\'ять хвилин, наприклад".

   Головний принцип: увага приділяється тоді, коли він хороший. Звертайте увагу на дитину коли вона непомітна, коли не скандалить, не грається. Зауваження з приводу поганої поведінки необхідно звести до мінімуму, навіть якщо він ходить на голові.

   Якщо проступок серйозний і залишити його без уваги не можна, покарання має бути беземоційним. Наприклад, якщо малюк продовжує, незважаючи на заборону, грати на комп\'ютері - вимкнути його і прибрати шнур, а потім не реагувати на крики.

    Задовольнити потребу в увазі дитини з негативним самовираженням дуже непросто. Вкрай важливо знайти область, в якій він зможе реалізувати властиву йому демонстративність. Можуть підійти, наприклад, театральні заняття, оскільки така дитина постійно грає якусь роль. Дайте йому можливість грати на сцені, а не в житті.

Маркевич Олена Генадіївна, практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст. № 3

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+